Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • piątek, 01 sierpnia 2014
  • Zvezda Fw 190 A-4

   Zakończyłem budowę modelu Zvezda Fw 190 A-4 w skali 1:72. Jest to model do sklejania samolotu. Opiera się ona w miarę dobrze, chociaż istnieje kilka problemów z tym. Istnieje bardzo duży krok, gdy przednia część skrzydła łączy tył pokrywą silnika, która miała dużo wypełniacza, istnieje kilka zacieków na ramie z baldachimem, a niektóre szczegóły są nieprawidłowe. Użyłem Prawdziwe koła szczegółowego z żywicy z odpowiednimi szczegółami. Zestaw wyposażony jest w miarę szczegółowy kokpity pilota i ładną ilustracją. Zestaw jest tani - zapłaciłem za niego 25 zł. W następnej kolejności muszę zrobić maszynę zimową moro z JG 54. 

   zvezda21

   zvezda3

   zvezda1

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   piątek, 01 sierpnia 2014 00:01
 • wtorek, 01 lipca 2014
  • Zvezda - firma modelarska

   zvezdalogoFirma "Zvezda" została utworzona 1 lipca 1990. W tym czasie firma nazywała przedsiębiorstwo "Gwiazda". Od 20 lat firma rozrosła się z małej firmy do największego rosyjskiego producenta prefabrykowanych modeli i gier stołowych. A w roku 2000 stała się jednym z największych rosyjskich eksporterów.

   W produkcji "Zvezda" ma więcej niż 200 osób. Szacunek dla pracowników firmy i zgodnie z Kodeksem Pracy Federacji Rosyjskiej jest opłacalne. Od 20 lat firma wykazała bardzo niski poziom rotacji pracowników, a wielu pracowników pracuje od ponad 10 lat.

   Pod marką "Zvezda" istnieje więcej niż 500 rodzajów produktów. Firma stale zwiększa zakres i produkuje ponad 80 nowych produktów rocznie. Z powodzeniem sprzedaje produkty we wszystkich regionach Rosji, i w ponad 50 krajach.  

   Teraz produkty na całym świecie pod marką "Zvezda" kojarzone są z niezmiennie wysoką jakością i przystępnymi cenami. Gry i sposoby produkcji zostały uznane i były wielokrotnie nagradzane w takich prestiżowych magazynach w świecie modelowania jako "MODELL FAN" i "KIT" (Niemcy), magazyn World "tysiąc i jeden zabawek", "M-Hobby". Firma zdobyła ponad 40 medali, w tym " Model Roku "w różnych kategoriach.

   zvezdamodel

   http://www.zvezda.org.ru/

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 lipca 2014 02:08
 • piątek, 30 maja 2014
 • środa, 30 kwietnia 2014
  • Makiety modelarskie

   Makiety modelarskie to plansze budowane z myślą o odpowiednim tle dla modeli. bardzo często wykorzystuje się je w modelarstwie kolejowym jako uzupełnienie torowiska. Zadaniem takiej makiety, podobnie jak modelu redukcyjnego jest wierne odwzorowywanie rzeczywistości.

   Makiety mogą mieć różne wymiary - od niewielkich, służących jako uzupełnienie niewielkiego modelu po naprawdę pokaźnych rozmiarów. Domowi modelarze często decydują się na  te pierwsze, oczywiście z powodu braku miejsca. Budowa makiety to świetna zabawa wymagająca wyobraźni. O ile sam model buduje się według instrukcji, tak aby był identyczny z pierwowzorem, tak elementy na makiecie możemy stworzyć sami. Dobrze byłoby, gdyby jednak wyglądały one naturalnie. Elementy makiety, takie jak trawa, drzewa, budynki, znaki możemy wykonać własnoręcznie, wymaga to jednak odrobiny warsztatu. Na szczęście sklepy modelarskie oferują  gotowe akcesoria do makiet, dzięki którym praktycznie każdy jest w stanie skonstruować robiącą pozytywne wrażenie swoją własną makietę. 

    

   zdjęcia: www.flickr.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   środa, 30 kwietnia 2014 22:54

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny