Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • wtorek, 30 września 2014
  • Jak usunąć farbę z pędzla?

    

   Brudne pędzle od farby i innych chemikaliów to zmora wszystkich, którzy nimi pracują. Także modelarzy. Miałem wiele zniszczonych pędzli, które wielokrotnie próbowałem odratować, niestety bezskutecznie. Pędzle modelarskie albo traciły pierwotny kształt,albo pod wpływem pozostałości zaschniętych farb zmieniały nanoszony kolor. Jest to szczególnie uciążliwe przy malowaniu modeli, które mają przypisane odpowiednie kody kolorów farb. 

   Całkiem przypadkiem (bo odwiedzając sklep plastyczny w celu kupienia prezentu dla chrześniaka - zapalonego początkującego malarza :)) natrafiłem na preparat do renowacji pędzli. Postanowiłem, że dorzucę go do zakupów, bo sprzedawca gorąco go polecał, a ja nigdy nie miałem styczności z produktami tej firmy. Jest to preparat o nazwie Brush Magic firmy Deluxe. 

   Gdy tylko dotarłem do domu, postanowiłem go przetestować. Środek spisał się znakomicie! Poniżej możecie zobaczyć wyniki. Moje stare pędzle odżyły, ten ostatni jest nawet starszy niż niektórzy czytelnicy mojego bloga. ;)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 września 2014 23:40
 • piątek, 01 sierpnia 2014
  • Zvezda Fw 190 A-4

   Zakończyłem budowę modelu Zvezda Fw 190 A-4 w skali 1:72. Jest to model do sklejania samolotu. Opiera się ona w miarę dobrze, chociaż istnieje kilka problemów z tym. Istnieje bardzo duży krok, gdy przednia część skrzydła łączy tył pokrywą silnika, która miała dużo wypełniacza, istnieje kilka zacieków na ramie z baldachimem, a niektóre szczegóły są nieprawidłowe. Użyłem Prawdziwe koła szczegółowego z żywicy z odpowiednimi szczegółami. Zestaw wyposażony jest w miarę szczegółowy kokpity pilota i ładną ilustracją. Zestaw jest tani - zapłaciłem za niego 25 zł. W następnej kolejności muszę zrobić maszynę zimową moro z JG 54. 

   zvezda21

   zvezda3

   zvezda1

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   piątek, 01 sierpnia 2014 00:01
 • wtorek, 01 lipca 2014
  • Zvezda - firma modelarska

   zvezdalogoFirma "Zvezda" została utworzona 1 lipca 1990. W tym czasie firma nazywała przedsiębiorstwo "Gwiazda". Od 20 lat firma rozrosła się z małej firmy do największego rosyjskiego producenta prefabrykowanych modeli i gier stołowych. A w roku 2000 stała się jednym z największych rosyjskich eksporterów.

   W produkcji "Zvezda" ma więcej niż 200 osób. Szacunek dla pracowników firmy i zgodnie z Kodeksem Pracy Federacji Rosyjskiej jest opłacalne. Od 20 lat firma wykazała bardzo niski poziom rotacji pracowników, a wielu pracowników pracuje od ponad 10 lat.

   Pod marką "Zvezda" istnieje więcej niż 500 rodzajów produktów. Firma stale zwiększa zakres i produkuje ponad 80 nowych produktów rocznie. Z powodzeniem sprzedaje produkty we wszystkich regionach Rosji, i w ponad 50 krajach.  

   Teraz produkty na całym świecie pod marką "Zvezda" kojarzone są z niezmiennie wysoką jakością i przystępnymi cenami. Gry i sposoby produkcji zostały uznane i były wielokrotnie nagradzane w takich prestiżowych magazynach w świecie modelowania jako "MODELL FAN" i "KIT" (Niemcy), magazyn World "tysiąc i jeden zabawek", "M-Hobby". Firma zdobyła ponad 40 medali, w tym " Model Roku "w różnych kategoriach.

   zvezdamodel

   http://www.zvezda.org.ru/

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 lipca 2014 02:08
 • piątek, 30 maja 2014

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny