Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • wtorek, 01 lipca 2014
  • Zvezda - firma modelarska

   zvezdalogoFirma "Zvezda" została utworzona 1 lipca 1990. W tym czasie firma nazywała przedsiębiorstwo "Gwiazda". Od 20 lat firma rozrosła się z małej firmy do największego rosyjskiego producenta prefabrykowanych modeli i gier stołowych. A w roku 2000 stała się jednym z największych rosyjskich eksporterów.

   W produkcji "Zvezda" ma więcej niż 200 osób. Szacunek dla pracowników firmy i zgodnie z Kodeksem Pracy Federacji Rosyjskiej jest opłacalne. Od 20 lat firma wykazała bardzo niski poziom rotacji pracowników, a wielu pracowników pracuje od ponad 10 lat.

   Pod marką "Zvezda" istnieje więcej niż 500 rodzajów produktów. Firma stale zwiększa zakres i produkuje ponad 80 nowych produktów rocznie. Z powodzeniem sprzedaje produkty we wszystkich regionach Rosji, i w ponad 50 krajach.  

   Teraz produkty na całym świecie pod marką "Zvezda" kojarzone są z niezmiennie wysoką jakością i przystępnymi cenami. Gry i sposoby produkcji zostały uznane i były wielokrotnie nagradzane w takich prestiżowych magazynach w świecie modelowania jako "MODELL FAN" i "KIT" (Niemcy), magazyn World "tysiąc i jeden zabawek", "M-Hobby". Firma zdobyła ponad 40 medali, w tym " Model Roku "w różnych kategoriach.

   zvezdamodel

   http://www.zvezda.org.ru/

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 lipca 2014 02:08
 • piątek, 30 maja 2014
 • środa, 30 kwietnia 2014
  • Makiety modelarskie

   Makiety modelarskie to plansze budowane z myślą o odpowiednim tle dla modeli. bardzo często wykorzystuje się je w modelarstwie kolejowym jako uzupełnienie torowiska. Zadaniem takiej makiety, podobnie jak modelu redukcyjnego jest wierne odwzorowywanie rzeczywistości.

   Makiety mogą mieć różne wymiary - od niewielkich, służących jako uzupełnienie niewielkiego modelu po naprawdę pokaźnych rozmiarów. Domowi modelarze często decydują się na  te pierwsze, oczywiście z powodu braku miejsca. Budowa makiety to świetna zabawa wymagająca wyobraźni. O ile sam model buduje się według instrukcji, tak aby był identyczny z pierwowzorem, tak elementy na makiecie możemy stworzyć sami. Dobrze byłoby, gdyby jednak wyglądały one naturalnie. Elementy makiety, takie jak trawa, drzewa, budynki, znaki możemy wykonać własnoręcznie, wymaga to jednak odrobiny warsztatu. Na szczęście sklepy modelarskie oferują  gotowe akcesoria do makiet, dzięki którym praktycznie każdy jest w stanie skonstruować robiącą pozytywne wrażenie swoją własną makietę. 

    

   zdjęcia: www.flickr.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   środa, 30 kwietnia 2014 22:54
 • poniedziałek, 31 marca 2014
  • Modelarstwo kartonowe

   Modelarstwo kartonowe polega na sklejaniu modeli składających się z papierowych elementów. W błędzie jest ten, kto pomyśli, że to zabawa dla dzieciaków, bowiem ta forma dostarcza frajdy także dorosłym, a modele kartonowe dostępne są w różnych stopniach skomplikowania i odpowiadają realnym maszynom, a efekt końcowy często przechodzi nasze oczekiwania.

   Dla kogo modele kartonowe?

   Dla początkujących. Nie ma tu znaczenia czy jest się dzieckiem czy dorosłym dopiero zaczynającym swoją przygodę z modelarstwem. Brak wprawy i umiejętności może zniechęcić do pracy nad plastikowymi modelami do sklejania, które są oczywiście droższe od papierowych. Na początek polecam pobawić się papierówkami, żeby zobaczyć czy modelarstwo to nie słomiany zapał oraz poćwiczyć cierpliwość, zdolności manualne i estetykę. Takie treningi będą doskonałą wprawką do spróbowania swoich sił z modelem plastikowym, z którym będzie o wiele więcej pracy.

   Skąd wziąć szablony modeli kartonowych? 

   Można je kupić w sklepie modelarskim. Podobnie jak modele plastikowe, zawierają wszystkie elementy na arkuszach oraz instrukcję. W internecie można znaleźć darmowe szablony modeli kartonowych do pobrania i wydrukowania. To świetna opcja by za darmo sprawdzić się w roli modelarza lub sprawić dziecku ciekawą atrakcję.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 marca 2014 23:53

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny