Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • poniedziałek, 09 lutego 2015
 • sobota, 31 stycznia 2015
 • środa, 17 grudnia 2014
  • Kultowe kolejki elektryczne

   Jak to jest, że przez tyle lat kolejki elektryczne cieszą się niesłabnącą popularnością, bawiąc wszystkie pokolenia? Niewątpliwie jest w nich coś magicznego. Taka kolejka to świetny pomysł na prezent świąteczny. Gwarantuję, że zabawa przy niej wciągnie całą rodzinę. Wybór kolejek jest ogromny; od tych będących zabawkami, po profesjonalne modele, doskonale odwzorowujące oryginał. Dysponując już kolejką (nawet będącą zabawką), możemy pokusić się o zbudowanie z dzieckiem makiety. To dodatkowa frajda, która pochłonie pewnie całe ferie, a być może i więcej czasu. Do tego rozwija kreatywność, wyobraźnię i dbałość o szczegóły. Pamiętam, że będąc dzieckiem zawsze marzyłem o takim prezencie, a Wy? Korzystając z okazji, chciałbym życzyć wszystkim moim Czytelnikom wesołych świąt!

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   środa, 17 grudnia 2014 16:46
 • sobota, 01 listopada 2014
  • Skala modelarska

   Modelarstwo wykorzystywane jest w wielu dziedzinach, w tym architektury, inżynierii, produkcji filmowej, dowództwa wojskowego, handlu, a nawet hobby. Podczas gdy każde pole może użyć makietę w innym celu, wszystkie modele w skali oparte są na tych samych zasadach i musi spełniać te same wymagania ogólnie być funkcjonalne. 

   Makieta jest najbardziej ogólnie fizyczną reprezentacją obiektu, który utrzymuje dokładne relacje między wszystkimi ważnymi aspektami modelu, chociaż wartości bezwzględne pierwotnych właściwości nie muszą być zachowane. Pozwala to, aby wykazać pewne zachowanie lub właściwości oryginalnego obiektu, bez badania jak oryginalny jest sam obiekt. Najbardziej znane są modele w skali reprezentują wygląd obiektu w miniaturze. 

   Skala modelarska

   Z powyższego rozumienia, staje się jasne, że często skala odnosi się tylko do skali geometrycznej, SL (L odnosi się do długości), a nie skali potencjalnie istotnych parametrów, które należy rozważyć przy projektowaniu. Na ogół na skalę dowolnej ilości i, być może gęstości lub lepkości materiału jest określona jako: 

   Si = ip / im

   gdzie:

   ip - wartość oryginału

   im - wartość skali

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   sobota, 01 listopada 2014 00:01

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny