Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • sobota, 17 października 2015
 • wtorek, 15 września 2015
 • środa, 19 sierpnia 2015
  • Weathering - technika modelarska

   Weathering to ogólna nazwa technik wykorzystywanych w modelarstwie redukcyjnym, mających na celu nadanie modelowi śladów eksploatacji. Są to takie efekty jak rdza, odpryski farby, brud, błoto, zacieki, kurz czy pleśń. Weathering nadaje modelowi indywidualnego charakteru. Aby jednak zabieg ten był udany, efekt musi być naturalny i logiczny. Aby prawidłowo wykonać weathering, warto wcześniej zaobserwować pojazdy pod kątem śladów eksploatacyjnych, tzn.w których miejscach gromadzi się błoto, gdzie najczęściej odpryskuje lakier czy w których miejscach koroduje. Wspomóc się można również zdjęciami zarówno własnymi, jak i z internetu. Do weatheringu wykorzystuje się różne techniki, np. chipping (odpryski) lub wash (zacieki).

   weatheringnamodelu

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   środa, 19 sierpnia 2015 09:18
 • wtorek, 07 lipca 2015
  • Malowanie modeli techniką wash z użyciem farb akrylowych

   Jeśli jesteś jednym z tych modelarzy, że nie chcą pracować z olejami lub nie lubią zapachu rozpuszczalników, ta porada jest dla Ciebie. Możesz osiągnąć ten sam rezultat przy użyciu farb akrylowych i używając miło pachnącego płynu do czyszczenia szyb jako rozcieńczalnika.
    
   A oto tutorial:

   1. Jest spory wybór kolorów do wyboru, więc wybierz różnorodne, spróbuj je wymieszać, aby uzyskać pożądany wygląd plam.

   2. Przygotuj kolory farb akrylowych wykładając je na paletę (marka farb nie jest ważna). Jeśli zmieszasz kolory z jakimś środkiem czyszczącym okna będzie rozprzestrzeniać wiele lepiej.
    
   model11

   3. Teraz zwilż powierzchnię modelu płynem do mycia okien (nie za lekko, ani zbyt mocno).
    
   model21

   4. Nabieramy na pędzel kolor z palety i nakładamy na przygotowaną powierzchnię modelu. Farba będzie się łatwo rozprzestrzeniać.
    
   model31

   5. Najważniejsze w tej technice jest wyłapanie momentu, kiedy farba będzie się najlepiej rozprowadzać, powierzchnia nie może być zbyt mokra, bo wszystko spłynie i porobią się zacieki, ani zbyt sucha, wtedy plamy będą wyglądać nienaturalnie.

   6. W zależności od stężenia pigmentu w tej technice wash, wynik będzie mniej lub bardziej subtelny, zależy od tego, jak dużo użyjemy płynu do mycia okien jako rozcieńczalnika.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Malowanie modeli techniką wash z użyciem farb akrylowych”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 lipca 2015 14:07

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny