Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • środa, 26 września 2012
  • Fujimi: IJN Kongo

     Moje modele do sklejania mają od niedawna nowego towarzysza. To okręt wojenny IJN Kongo w skali 1:350.

    

   Kongo (jap. 金刚), nazwany górą w Osace (dosłownie: "stabilność"), był japońskim okrętem wojennym, który został użyty podczas Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej. 

    

   Mój model to zestaw z japońskiego producenta Fujimi, który wyrobił sobie uznanie nawet wśród najbardziej wymagających modelarzy. Modele statków z Hasegawa obejmują modele Fujimi najbardziej szczegółowe i dobrze wykonane.
   Model składa się łącznie z 837 z elementów głównych, 21 wtryskowych części formowanych z szarego plastiku. Podręcznik przynosi instrukcję w 38 krokach.

   Wszystkie szczegóły wykonane są z największą dbałością, jak to w Fujimi. Są to nie tylko obowiązkowe barierki, ale również różne konstrukcje nośne, deski pokładu, maszty, włazy oraz kilka innych bardzo szczegółowych elementów.

   Kongo jest gotowy, aby znaleźć swoje miejsce w dioramie. Budowa rozpocznie się jak w przypadku wszystkich statków unexcitingly montażem dwóch kadłubów. W przygotowaniu,  jednak  można wywiercić bulaje w kadłubie, by nadać głębokości później. Następnie pociski kadłub są montowane i wzmocnione poprzez różne  poziome szyny. Pierwsze boczne karabiny są zainstalowane.
   Po złożeniu dwóch połówek kadłuba, pokład wyposażony jest, w tym przypadku w szczegóły. Podobnie jest w tym momencie już przeprowadzonej na drugim statku, IJN Chokai, która ma znaleźć się razem w Kongo w dioramie.  Następnie, począwszy od konstrukcji nośnej, które są montowane  oddzielnie, zanim zostaną pomalowane. Most składa się z kilku pięter i jest oczyszczany z różnych części - wyryte w tym okna mostowe, platformy i cały tył został przebudowany z trawionych części. Cała konstrukcja mostu została prawie zakończona, z wyjątkiem głównego działa i amunicji pola na pokładzie (do malowania oddzielnie).
   Maszty i radarowe wykonane są w całości z trawionych części. Również tył struktura obejmujący pierwsze kominy jest wstępnie zmontowany i trawionych części umieszczono tak, że mogą być malowane oddzielnie. Ponadto struktura ta jest montowana w miarę możliwości, tak, że następne po różnych kolorach malowania tylko części muszą być dołączone. Podłączanie innych elementów - balustrady, chodników i łodzi ratunkowych. Model został pomalowany na szaro (Stone Grey Revell Aqua Kolor). Pokłady i kominy i pierwsze szczegóły dotyczące IJN Akagi już malowane pędzlem. 

    

   Diorama zbudowana na odpowiednio zaptojektowanych cięciach płyty wiórowej, na płycie styropianowej. W płycie styropianowej, kontury dwóch statków są cięte tak, że kadłub obu modeli, a następnie do linii wodnej jest "w wodzie" . Ze względu na płaski kadłub Chokai to przed klejeniem w "wodzie" łączona z listew drewnianych. Oba modele statków są nierozerwalnie związane klejem z dioramą.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   środa, 26 września 2012 21:41

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny