Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • piątek, 15 maja 2015
  • Jak zbudować makietę kolejową?

   Przed rozpoczęciem budowy makiety kolejki elektrycznej warto ustalić gdzie miałaby się ona znajdować. Jeżeli do dyspozycji mamy pusty strych, garaż - to idealnie, jeżeli jednak budujemy w domu lub mieszkaniu należy odpowiednio wygospodarować taką przestrzeń. 

   kolej

   Makietę buduje się na podłożu - sklejce grubości ok. 6 mm. Należy mieć na uwadze ewentualną późniejszą rozbudowę makiety, a także jej mobilność (np. na wypadek gdybyśmy chcieli ją sprzedać lub wystawić na wystawie). Dobrym rozwiązaniem jest budowa modułowa, połączona za pomocą złączy. Sklejkę wstawiamy w ramę . Dobrze, żeby makieta miała 1, 5 m szerokości. Przystępujemy do planowania rozmieszczenia elementów makiety (zieleni, budynków, mostów, itp.) i torowiska. Układamy podłoże pod torowisko z korka o grubości 1 cm lub ze sklejki o tej samej grubości. Tory należy przybić gwoździami o okrągłym przekroju. Potrzebny do tego będzie modelarski młoteczek. Dobrze jest również przejrzeć sklepy modelarskie pod kątem oferowanych akcesoriów do budowy makiet. Po tak przygotowanym podłożu możemy przystąpić do najciekawszej części projektu - aranżacji makiety. Co do wyboru taboru, polecałbym kolejki Mehano lub Piko. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie w komentarzach.  

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Jak zbudować makietę kolejową?”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   piątek, 15 maja 2015 19:41

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny