Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • środa, 09 maja 2012
  • Modelarstwo figurkowe

   Modelarstwo figurkowe to dziedzina modelarstwa polegająca na odwzorowywaniu miniaturek ludzi, zwierząt lub postaci fantastycznych z zachowaniem przyjętej skali. W praktyce sprowadza się to do malowania gotowych figurek wykonanych z metalu lub żywicy. Dobór kolorów, wyczucie i precyzja modelarza odgrywają tu istotną rolę, bowiem od tych czynników zależy efekt końcowy.  

   Najmniejsze figurki wykonywane są w skali 1:72, najczęściej umieszcza się je w modelach pojazdów w tej samej skali. Inne wykorzystanie figurek to makiety i gry bitewne (historyczne lub fantasy). Niektóre w figurek osiągają zawrotne ceny. Wiele z nich ma charakter kolekcjonerski.

   Jak malować figurki?

   Do jednej z najpopularniejszych metod malowania figurek należy metoda suchego pędzla. Wycieramy pędzel do sucha, nabieramy niewielką ilość farby, następnie wycieramy pędzel ponownie, tak by ilość farby była niewielka. Metoda ta znajduje zastosowanie przy dorabianiu kurzu, światłocienia.

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   środa, 09 maja 2012 12:28

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny