Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • środa, 30 kwietnia 2014
  • Makiety modelarskie

   Makiety modelarskie to plansze budowane z myślą o odpowiednim tle dla modeli. bardzo często wykorzystuje się je w modelarstwie kolejowym jako uzupełnienie torowiska. Zadaniem takiej makiety, podobnie jak modelu redukcyjnego jest wierne odwzorowywanie rzeczywistości.

   Makiety mogą mieć różne wymiary - od niewielkich, służących jako uzupełnienie niewielkiego modelu po naprawdę pokaźnych rozmiarów. Domowi modelarze często decydują się na  te pierwsze, oczywiście z powodu braku miejsca. Budowa makiety to świetna zabawa wymagająca wyobraźni. O ile sam model buduje się według instrukcji, tak aby był identyczny z pierwowzorem, tak elementy na makiecie możemy stworzyć sami. Dobrze byłoby, gdyby jednak wyglądały one naturalnie. Elementy makiety, takie jak trawa, drzewa, budynki, znaki możemy wykonać własnoręcznie, wymaga to jednak odrobiny warsztatu. Na szczęście sklepy modelarskie oferują  gotowe akcesoria do makiet, dzięki którym praktycznie każdy jest w stanie skonstruować robiącą pozytywne wrażenie swoją własną makietę. 

    

   zdjęcia: www.flickr.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   środa, 30 kwietnia 2014 22:54

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny