Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • środa, 04 marca 2015
  • Dlaczego modelarstwo to dobre hobby dla dziecka?

   W dzisiejszych czasach dzieci przywykły do gotowych zabawek (które zresztą bardzo szybko im się nudzą). Większość z tych zabawek niestety jest marnej jakości i nie sprzyja rozwojowi umiejętności dziecka, a służy jedynie zajęcia go na krótką chwilę. W tym poście chciałbym wyjaśnić dlaczego warto zainteresować swoje pociechy modelarstwem. Oto korzyści jakie z tego płyną. 

   dzieci_model

   Możemy wybierać wśród różnych modeli: do sklejania, rc i kolejek elektrycznych. Polecałbym właśnie modele do sklejania (mogą być na początek kartonowe) oraz kolejki elektryczne. Modele rc to często większy wydatek, jeżeli chcemy kupić coś dobrego jakościowo.

   Modele do sklejania

   1. Uczą cierpliwości.

   2. Pobudzają rozwój wyobraźni przestrzennej.

   3. Uczą dokładności i wyczucia estetyki.

   4. Uczą organizacji miejsca pracy.

   5. Rozwijają zdolności manualne.

   6. Potrafią zająć dzieciaki na wiele, wiele godzin, dni, tygodni...

   Kolejki elektryczne

   Tutaj polecę zwłaszcza zestawy startowe, które w przyszłości można będzie rozbudować. To klasyk, na którym wychowywały się pokolenia, a który dostarcza frajdy i dzisiaj. 

   Warto pomóc dziecku rozwinąć jakieś hobby, później będzie można spędzać wspólnie czas na modelarskich eventach, których nie brakuje.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   środa, 04 marca 2015 12:10

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny