Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • poniedziałek, 31 marca 2014
  • Modelarstwo kartonowe

   Modelarstwo kartonowe polega na sklejaniu modeli składających się z papierowych elementów. W błędzie jest ten, kto pomyśli, że to zabawa dla dzieciaków, bowiem ta forma dostarcza frajdy także dorosłym, a modele kartonowe dostępne są w różnych stopniach skomplikowania i odpowiadają realnym maszynom, a efekt końcowy często przechodzi nasze oczekiwania.

   Dla kogo modele kartonowe?

   Dla początkujących. Nie ma tu znaczenia czy jest się dzieckiem czy dorosłym dopiero zaczynającym swoją przygodę z modelarstwem. Brak wprawy i umiejętności może zniechęcić do pracy nad plastikowymi modelami do sklejania, które są oczywiście droższe od papierowych. Na początek polecam pobawić się papierówkami, żeby zobaczyć czy modelarstwo to nie słomiany zapał oraz poćwiczyć cierpliwość, zdolności manualne i estetykę. Takie treningi będą doskonałą wprawką do spróbowania swoich sił z modelem plastikowym, z którym będzie o wiele więcej pracy.

   Skąd wziąć szablony modeli kartonowych? 

   Można je kupić w sklepie modelarskim. Podobnie jak modele plastikowe, zawierają wszystkie elementy na arkuszach oraz instrukcję. W internecie można znaleźć darmowe szablony modeli kartonowych do pobrania i wydrukowania. To świetna opcja by za darmo sprawdzić się w roli modelarza lub sprawić dziecku ciekawą atrakcję.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 31 marca 2014 23:53

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny