Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • sobota, 31 marca 2012
  • Modele rc i rajdy - moja pasja

   Modelarstwo zdalnie sterowane to na pewno najatrakcyjniejsza odmiana tego hobby. Wyścigi małych pędzących z zawrotną prędkością i wykonujących przy tym sprytne manewry samochodów cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród zawodników, ale i obserwatorów. Miniaturowe modele samochodów osiągają prędkości rzędu 100 km/, a więc osiągami mogą konkurować z prawdziwymi samochodami.  Istotą modelarstwa było pomniejszanie modeli samochodów, nie zmieniając przy tym ich parametrów technicznych. Miało to posłużyć robieniu testów, przed wypuszczeniem samochodu na rynek.  Obecnie każdy może sobie na taką miniaturę pozwolić - wystarczy odwiedzić dobry sklep modelarski oferujący modele rc, i zabawa gotowa.

   Rozpoczynając swoją przygodę z rajdami warto zaopatrzyć się w podstawową wersję modelu, tak na początek. W miarę upływu czasu i zdobywaniu doświadczenia, będziemy mogli ją stuningować. To właśnie piękne jest w modelarstwie - możemy tak ingerować w nasz model, by spełniał nasze oczekiwania.

   Rajdy polegają na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonych odcinków trasy. Uczestnik powinien skupić się na precyzji prowadzenia, ponieważ jest to kluczowe przy osiąganiu dobrych wyników. Gdy już zdobędziesz doświadczenie w rajdach, spróbuj swoich sił w zawodach modeli rc. Wyścigi dostarczają jeszcze więcej emocji, ponieważ na torze znajduje się kilka samochodów sterowanych przez różnych uczestników, a przejazdy odbywają się w czasie rzeczywistym. 

   

   Rastar-42200 RC 1:14 Jaguar XKR

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Modele rc i rajdy - moja pasja”
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   sobota, 31 marca 2012 23:21

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny