Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • sobota, 01 listopada 2014
  • Skala modelarska

   Modelarstwo wykorzystywane jest w wielu dziedzinach, w tym architektury, inżynierii, produkcji filmowej, dowództwa wojskowego, handlu, a nawet hobby. Podczas gdy każde pole może użyć makietę w innym celu, wszystkie modele w skali oparte są na tych samych zasadach i musi spełniać te same wymagania ogólnie być funkcjonalne. 

   Makieta jest najbardziej ogólnie fizyczną reprezentacją obiektu, który utrzymuje dokładne relacje między wszystkimi ważnymi aspektami modelu, chociaż wartości bezwzględne pierwotnych właściwości nie muszą być zachowane. Pozwala to, aby wykazać pewne zachowanie lub właściwości oryginalnego obiektu, bez badania jak oryginalny jest sam obiekt. Najbardziej znane są modele w skali reprezentują wygląd obiektu w miniaturze. 

   Skala modelarska

   Z powyższego rozumienia, staje się jasne, że często skala odnosi się tylko do skali geometrycznej, SL (L odnosi się do długości), a nie skali potencjalnie istotnych parametrów, które należy rozważyć przy projektowaniu. Na ogół na skalę dowolnej ilości i, być może gęstości lub lepkości materiału jest określona jako: 

   Si = ip / im

   gdzie:

   ip - wartość oryginału

   im - wartość skali

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   sobota, 01 listopada 2014 00:01

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny