Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • niedziela, 18 listopada 2012
  • Kibri 7402 "Bahnhof Kehl", Zestaw: The "Kehl Building"

   Ponieważ ciężko było mi znaleźć sklep modelarski z modelami kibri, który miałby w ofercie ten model, z pomocą przyszedł mi Ebay. 

   Chociaż oryginalny zestaw składa się z bardzo długiej stacji i wieży biurowej, jestem zainteresowany głównie możliwości, które 6 piętrowym sekcja  stacji zapewnia. Miałem szczęście znaleźć niezabudowaną wersję tego zestawu i zbudowany odcinek wieży biurowej, które są podstawą do zarysowania budynku.
   Kibri produkuje tę samą stację w skala modelaraka HO, a także produkowane podobną stację o produkcie # 7400 (patrz ramka poniżej), który ma znacznie mniejszą wieżę biurową.

    

    

   Poniżej zdjęcie pokazuje przednie i tylne odcinki prawie gotowy do montażu końcowego. Należy zwrócić uwagę na dość szybki i łatwy sposób oświetlenia używanego w sekcji budynku pokazano po prawej stronie. Jego po prostu długi pas SMD LED, które pochodzą okablowany na taśmą samoprzylepną (dostępny na eBay dla przyzwoitych cenach). Jak się okazało, jego ciemniejszy nieco niż chciałem ... mój pierwotny strach, że to będzie zbyt jasny, więc dodałem kawałek białego papieru za przyciemnianymi szybami, aby zablokować brzydkie widoki do okrycia budynku i "dim"lekki bit. To przyciemnione to zbyt wiele. Nadal działa, ale z perspektywy czasu to drobne rozczarowanie!

    

    

   A tak prezentuje się już złożony model:

    

    

   A tak prezentuje się wieża na dioramie:

    

    

   Do następnego!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 listopada 2012 03:34

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny