Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpisy

 • czwartek, 24 listopada 2011
  • Modelarstwo - od czego zacząć?

   Ta notka będzie przydatna na pewno na osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem. Mam tu na myśli modelarstwo plastikowe, a konkretnie modele do sklejania. Tutaj możecie przeczytać o tym, jak zacząć, jest to dość istotne, ponieważ, zarówno wybór modelu, jak i akcesoriów jest bardzo ważny na samym początku. Więc zaczynamy:

   Jakie model wybrać gdy jest się początkującym?

   Modele do sklejania dla początkujących nie powinny być zbyt skomplikowane. Należy pamiętać, że pierwszy raz sklejając model, prawie zawsze nie jest się zadowolonym z efektu. Prawdą jest też to, że modele z niskiej półki cenowej bywają ciężkie do złożenie, co nieraz kosztuje wiele nerwów. Do tego ich jakość nie jest najlepsza. Warto na początek zaopatrzyć się w prostu model, dobrej jakości, ale w przystępnej cenie. Ja polecam modele do sklejania Revell. Jakość idzie w parze z ceną i na pewno będą rozsądnym wyborem. Na początek poleciłbym Hawker Hurricane 1:48 tej właśnie firmy.

   W jakie akcesoria modelarskie się zaopatrzyć?

   Przede wszystkim klej - potrzebny będzie też ten w igiełce, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Kolejną rzeczą są nożyki - mogą to być skalpele lub żyletki, jeśli chcemy by było tanio, jeśli zaś wolimy zaopatrzyć się w coś bardziej profesjonalnego, to polecam odwiedzić sklep modelarski i tam zaopatrzyć się w nożyk. Przydadzą się też pilniki i papier ścierny - do polerowania i usuwania nacieków z kleju - nigdy nie należy ich usuwać palcem! Kolejna rzecz to oczywiście farby - mogą być zwykłe, akrylowe, bądź takie ze sklepu modelarskiego. Do farb przydadzą się rozcieńczalniki,najlepiej kupić je tej samej firmy co farby. Są dwa sposoby malowania modeli - pędzlem lub aerografem. Jeśli decydujemy się na pędzel, warto zakupić ich kilka w różnych rozmiarach. Zaś do wycinania kalkomanii, którymi okleimy nasze modele najlepsze są nożyczki kosmetyczne (takie do paznokci).

   To mniej więcej tyle, jeżeli byłyby jeszcze jakieś pytania, to na pewno powstanie jeszcze kilka notek dla zielonych. :) 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   modelarstwoblox
   Czas publikacji:
   czwartek, 24 listopada 2011 17:48

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny