Blog modelarski

Blog poświęcony tematyce modelarskiej. ABC modelarstwa - modele do sklejania, modele rc, modele zdalnie sterowane, modele plastikowe - i wiele, wiele innych.

Wpis

piątek, 18 sierpnia 2017

Nowy sezon modelarski

ato powoli się kończy i niebawem przyjdą pierwsze oznaki jesieni. Dla mnie to oznacza rozpoczęcie nowego sezonu modelarskiego. Mniej słoneczna, chłodniejsza aura sprzyja siedzeniu za biurkiem i majsterkowaniu. Wraz z nadejściem września porządkuję mój mały warsztacik, sprawdzam które z akcesoriów muszę uzupełnić i rozglądam się za nowymi modelami, tworząc swoją listę "to buy". Gdy już wszystko zaplanuję, pora na skompletowanie mojej "wyprawki szkolnej". Zeszły weekend przeznaczyłem na generalne porządki w pracowni i przeorganizowałem przestrzeń roboczą. Ten zamierzam poświęcić na uzupełnianie modelarskich zapasów. Część rzeczy kupię w lokalnych sklepach plastycznych, a tą bardziej wyspecjalizowaną stricte modelarską część, zamierzam zamówić w sklepie modelarskim online. Zorientowałem się, że moja kolekcja pędzli jest już w dosyć opłakanych stanie, dlatego potrzebuję jakiś tańszy w miarę precyzyjny do nakładania mediów i pędzle do malowania, ale te już chciałbym lepszej jakości, zastanawiam się nad tymi z Italeri, nigdy ich nie miałem, dlatego jeśli macie z nimi jakieś doświadczenia, koniecznie dajcie znać w komentarzach. 

Mam też na oku dwa modele do sklejania, które wkrótce pojawią się w sprzedaży, są to:

JC Wings Spitfire Mk.IX.C RAF 126 Sq. 1944

model_spitfire

 

2. Dragon-6813 Pz.Beob.Wg.V Ausf.D Early Production

Jak jak wspominałem, modele i pędzle Italeri zamierzam zamówić przez Internet, mam więc nadzieję, że model samolotu pojawi się w sklepie w ten weekend. To by było na tyle moi drodzy, do napisania kolejnym razem!

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
modelarstwoblox
Czas publikacji:
piątek, 18 sierpnia 2017 09:07

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny